Microcement
System wentylacyjny

System wentylacyjny a odzyskiwanie ciepła

System wentylacyjny może być na przykład mechaniczny lub grawitacyjny. W tym ostatnim przypadku świeże powietrze jest dostarczane do pomieszczeń za pomocą nawiewników. Musi jednak wydostać się także na zewnątrz, co odbywa się poprzez kanały wywiewne. Minusem takiego rozwiązania jest to, że nie ma możliwości kontrolowania ilości dostającego się na przykład do domu zimnego powietrza. Jest to o tyle istotne, że wiąże się z ponoszeniem kosztów na jego podgrzanie.

System wentylacyjny, w którym są wykorzystywane rekuperatory, to jeden z najlepszych systemów, ponieważ umożliwia odzyskiwanie ciepła z wentylacji. Rekuperatory, zwane również wymiennikami ciepła, działają niejako w obie strony. Najpierw napływa zimne powietrze, które, po ogrzaniu, jest usuwane na zewnątrz pomieszczeń bądź budynków. Zarówno jeden, jak i drugi strumień powietrza przepływa przez rekuperator, a co więcej, nie mieszają się ze sobą. Jest System wentylacyjny, o którym można powiedzieć, że jego zasada działania polega na odzyskiwaniu ciepła.

About the author

Related Posts

Frazy kluczowe: pantomograf Gliwice, geodeta głogów cennik, certyfikat flange fitter, endoskop laryngologiczny sinutronic, etykiety inspekcyjne z datą, docieplenie granulatem Radom, Minikoparka Gorlice, zeltiq Warszawa, przeszczep łąkotki warszawa, baront schody, Fotoprzekaźnik Sick